1. Wojewódzki Slalom Matematyczny w Brzezinach


logo

I WOJEWÓDZKI SLALOM MATEMATYCZNY W BRZEZINACH

jest pierwszym dużym przedsięwzięciem naszego stowarzyszenia. Konkurs jest organizowany wspólnie z Kołem Naukowym Matematyków Politechniki Łódzkiej, Kołem Nauk Aktuarialnych Politechniki Łódzkiej oraz Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach. Głównym celem konkursu jest odczarowanie szkolnej matematyki i pokazanie, że jej nauka nie musi być nudna.

Chcemy by uczniowie uczyli się matematyki bo chcą, a nie muszą. Konkurs podzielony jest na dwa etapy. I etap wymaga od uczestników przemierzenia sal budynku Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach, w których rozwiązywać będą praktycznie problemy matematyczne. Jako organizatorzy jesteśmy zdania, że matematyka to nie tylko cyferki i dodawanie, odejmowanie, mnożenie, itd., ale przede wszystkim logiczne myślenie. Właśnie pod takim hasłem „Logiczna Matematyka” odbywa się pierwszy etap konkursu. Do drugiego etapu konkursu przejdzie 21 osób (po siedmiu uczestników z każdej grupy 4, 5, 6-cio klasistów). Drugi etap konkursu został przygotowany wg. motywu ShowTV, który przed laty emitowany był w Polsce pt. „Eureko, ja to wiem”. Podczas tego etapu prowadzący zada po 10 pytań uczestnikom z każdej grupy wiekowej.Pytania będą wyświetlane na tablicy, uczestnicy będą odpowiadali na pytania na swoich pulpitach (na laptopach przygotowanych przez organizatorów z odpowiednim oprogramowaniem). Po czym podobnie jak w/w ShowTV właściwe odpowiedzi zostaną wyświetlone na tablicy, a uczestnicy będą krótko rozmawiać o swoich wyborach. Zakończenie Slalomu uwieńczy rozdanie nagród zwycięzcom, oraz upominków i pamiątkowych dyplomów wszystkich uczestnikom. Uwieńczeniem I Wojewódzkiego Slalomu Matematycznego w Brzezinach będzie wspólne zdjęcie wszystkich uczestników, ich opiekunów, przedstawicieli sponsorów, partnerów medialnych i patronatów oraz organizatorów.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z KONKURSU

 

Klasa 4Miejsce 1 – Monika Rybak – Tomaszów Mazowiecki – Szkoła Podstawowa nr 12Miejsce 2 – Marcel Wieczorek – Brzeziny – Szkoła Podstawowa nr 2Miejsce 3 – Wojciech Machała – Stare Skoszewy – Szkoła Podstawowa 

Piotr Piotrowski – Stare Skoszewy – Szkoła Podstawowa

Miłosz Król – Julianów – Szkoła Podstawowa w Bukowcu nad Pilicą

Martyna Goszczyńska – Niesłuków – Szkoła Podstawowa

 

Klasa 5

Miejsce 1 – Marcin Gołębiewski – Łowicz – Pijarska SP Królowej Pokoju

Miejsce 2 – Szymon Sobczyński – Mazew – Publiczna Szkoła Podstawowa

Miejsce 3 – Mikołaj Gawłowski – Tomaszów Mazowiecki – SP nr 10

Miejsce 3 – Michał Kucharski – Radomsko – Zespół Szkolno – Gimnazjalny nr 4

Miejsce 3 – Konrad Lis – Krobanów – Szkoła Podstawowa

 

Natalia Kawka – Radomsko – Zespół Szkolno – Gimnazjalny nr 4

Kamil Wasiak – Rokiciny Kolonia – Szkoła Podstawowa

 

Klasa 6

Miejsce 1 – Szymon Cieślik – Tomaszów Mazowiecki – Szkoła Podstawowa nr 12

Miejsce 2 – Paulina Kwiatkowska

– Osiedle Niewiadów  –  ZS w Osiedlu Niewiadów

Miejsce 3 – Marcin Kotynia – Brzeziny – Szkoła Podstawowa nr 2

 

Justyna Reszka – Brzeziny – Szkoła Podstawowa nr 1

Gabriela Kłąb – Jeżów – Szkoła Podstawowa

Patrycja Krysiak – Głuchów – Szkoła Podstawowa

Jakub Spała – Koluszki – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół nr 1