123… matematykiem zostaniesz TY!


logoO PROJEKCIE:
RAZ, DWA, TRZY – MATEMATYKIEM ZOSTANIESZ TY!, to bezpłatne warsztaty dla szkół podstawowych.
Każde warsztaty będą podzielone na dwa moduły, jeden moduł to zajęcia logiczno-matematyczne, drugi zajęcia komputerowe.
W ramach zajęć logiczno matematycznych przygotowaliśmy gry logiczne (z wykorzystaniem tangramów, gier planszowych, malowanek matematycznych, czy zadań przygotowanych na poprzednie edycje konkursów dla SP), w ramach tego modułu przewidujemy również zabawę z figurami, podczas której uczestnicy będą rysować, wycinać i sklejać bryły geometryczne.
W ramach zajęć komputerowych młodzi matematycy poznają tajniki programowania gier komputerowych oraz prostych programów obliczeniowych np. kalkulator. Dla młodszych uczestników warsztatów przygotowaliśmy grę matematyczne liczaki, w której będą odkrywać tajniki na odległej planecie. W ostatnim tygodniu wakacji w parku Klepacza na terenie PŁ zostanie przygotowana gra w stylu gry miejskiej, podczas której drużyny złożone z rodziców będą rywalizować z drużynami małych matematyków. Zobaczymy, czy rodzice są „mądrzejsi” od swoich pociech.

Program jest przygotowany we współpracy z:
Fundacją mBanku oraz The Science School
mFundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_pnglogo

NAJBLIŻSZE WARSZTATY:

18 sierpień 2016, w godz. 12:00-15:30  Biblioteka dla Dzieci, Łódź ul. Andrzeja Struga 14

 

 

 

Rodzinna Gra Miejska na kampusie Politechniki Łódzkiej to wydarzenie podsumowujące program bezpłatnych warsztatów matematyczno logicznych i warsztatów z programowania gier komputerowych dla uczniów szkół podstawowych pt. „Raz, Dwa, Trzy – matematykiem zostaniesz TY!” realizowany wspólnie przez Stowarzyszenie ‘I love math’, studentów z Koła Nauk Aktuarialnych Politechniki Łódzkiej i Politechnikę Łódzką.

W sumie do końca sierpnia zostanie przeprowadzonych ponad 35 godzin warsztatów w różnych ośrodkach kultury i bibliotekach dla dzieci.

Podczas Rodzinnej Gry Miejskiej uczestnicy będą rywalizować w 6 konkurencjach:

  • Quiz wiedzy o Politechnice Łódzkiej
  • Quiz Matematyczny
  • Quiz Fizyczno – Chemiczny
  • Quiz Informatyczny
  • Wyścigi ROBOTÓW przygotowane przez Szkoły Alfa i Omega
  • Zmagania SUDOKU

W naszej grze miejskiej nie ma przegranych ani wygranych, wszyscy otrzymają drobne upominki, co ciekawsze nasza gra miejska ze społecznego punktu widzenia ma pokazać, które pokolenie lepiej sobie radzi z naukami technicznymi (rodzice, czy dzieci).

gra

regulamin, harmonogram

 

mapka PŁ