2. SLALOM MATEMATYCZNY W BRZEZINACH


Konkurs został podzielony jest na dwa etapy. I etap wymaga od uczestników przemierzenia sal budynku Gimnazjum im. W.S. Reymonta w Brzezinach, w których rozwiązywali praktycznie problemy matematyczne. Jako organizatorzy jesteśmy zdania, że matematyka to nie tylko cyferki i dodawanie, odejmowanie, mnożenie, itd., ale przede wszystkim logiczne myślenie. Właśnie pod takim hasłem „Logiczna Matematyka” odbywa się pierwszy etap konkursu. Do drugiego etapu konkursu przeszło 20 uczestników (po siedmiu uczestników z 5 i 6 klasy i sześciu z klasy czwartej).

Drugi etap konkursu został przygotowany wg. motywu ShowTV, który przed laty emitowany był w Polsce pt. „Eureko, ja to wiem”. Podczas tego etapu prowadzący zadał po 10 pytań uczestnikom z każdej grupy wiekowej. Pytania były wyświetlane na tablicy, uczestnicy odpowiadali na pytania na swoich pulpitach (na laptopach przygotowanych przez organizatorów z odpowiednim oprogramowaniem). Po czym podobnie jak w/w ShowTV właściwe odpowiedzi zostały wyświetlone na tablicy, a uczestnicy krótko rozmawiali o swoich wyborach.

Zakończenie Slalomu uwieńczyło rozdanie nagród zwycięzcom, oraz upominków i pamiątkowych dyplomów wszystkich uczestnikom. Uwieńczeniem II Wojewódzkiego Slalomu Matematycznego w Brzezinach było wspólne zdjęcie wszystkich uczestników, ich opiekunów, przedstawicieli sponsorów, partnerów medialnych i patronatów oraz organizatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *