4. WOJEWÓDZKI SLALOM MATEMATYCZNY


konkurs odbywał się pod hasłem „Matematyczne trzęsienie ziemi” w Centrum Handlowo – Rozrywkowym SUKCESJA w Łodzi przy al. Politechniki 1 w dniach  22-23 października 2016r. 4.Wojewódzki Slalom Matematyczny to konkurs dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Konkurs ma na celu popularyzację królowej nauk wśród dzieci i młodzieży i ma pokazać uczniom, że nauka nie musi być nudna.

Slalom Matematyczny organizowany jest w dwóch etapach.

W pierwszym etapie uczestnicy konkursu pokonują slalom między stanowiskami rozmieszczonymi w  budynku CH SUKCESJA (stąd nazwa konkursu) wykonując zadania praktyczne z matematyki. Przykładowy problem: wykorzystując dwie butelki (2 litrową i 5 litrową) oraz lejek należy odmierzyć 1 litr wody.

Drugi etap konkursu odbywa się w formie teleturnieju i jest wzorowany na programie „Eureko, ja to wiem”. Podczas tego etapu 15 uczestników, którzy zdobyli największą liczbę punktów w pierwszym etapie konkursu zajmie miejsca przygotowane dla nich w formie klasy. Pozostali uczestnicy oraz ich opiekunowie będą zasiadać na widowni. Podczas tego etapu prowadzący zada uczestnikom 10 pytań (lub zadań praktycznych) do rozwiązania.

Zwieńczeniem konkursu będzie wręczenie nagród i pamiątkowe zdjęcie uczestników wraz z patronami i zaproszonymi gośćmi.

To już czwarta edycja konkursu dla młodych matematyków. Wychodząc naprzeciw uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom w tym roku po raz pierwszy organizujemy Slalom w Łodzi – do tej pory konkurs odbywał się w Brzezinach. Podczas poprzednich edycji konkursu o miano najlepszego matematyka województwa łódzkiego rywalizowało ponad stu osiemdziesięciu uczniów z najdalszych zakątków województwa łódzkiego. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że w tej edycji konkursu weźmie udział jeszcze więcej młodych matematyków. Warto również wspomnieć, że w poprzednich edycjach wspierali nas liczne media m.in. TVP oddział w Łodzi, Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Łódź, Radio Żak PŁ oraz Młodzi w Łodzi.

W konkursie wzięło udział 196 uczniów z całego województwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *